Uzungöl'de Tatil

Uzungöl'de Tatil

Placeholder Image

Uzungöl’de Tatil

Doğu Karadeniz bölgesinde, yüksek dağların arasında saklı bir mücevher gibi kendine yer tutan Uzungöl, her mevsim dostlarına tatil yapma imkanı sunuyor. İlkbahar ve yaz mevsimi, doğanın kış uykusundan uyanışını ve yeşilin en canlı tonlarının gökyüzüne meydan okumasını izlemek isteyenler için en doğru zaman. Yaz mevsimi Uzungöl’e gelen misafirlerin en kalabalık olduğu ve en fazla aktivitelerin bulunduğu mevsimdir.

Bu mevsimlere Uzungöl’ün etrafında ki yükselerde bulunan bütün güzellikleri izleme imkanı bulabilir ve buzul göllerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca sıcaklıklarla beraber doğada piknik yapmak isteyenler için de uygun bir zamandır. Sonbaharda ise doğada aklınıza gelecek bütün renklerle tanışma fırsatı bulabilirsiniz.

Placeholder Image

Etrafta ki yaylalarda, göç mevsiminin verdiği hüzün bütün ziyaretçileri kendine hayran bırakıyor. Kış mevsiminde ise bembeyaz bir dünyanın içinde ruhlarınızı dinlendirebilirsiniz. 1974 yılında bu güne kadar her yıl Uzungöl’e gelen misafir sayısındaki ciddi artış aynı zamanda Uzungöl’ün hak ettiği yerde olduğunun da bir göstergesi.

Uzungöl’ün 500 yıllık tarihini gözler önüne seren Uzungöl Dursun Ali İnan Müzesine uğrayarak Uzungöl’ü yaşamak, Yamaç paraşütünden gölü fotoğraflamak, dere boyu balık avlama keyfine varmak ve daha bir çok aktiviteye katılmak için Uzungöl kesinlikle tercih edilmeye değer...