Helikopter Turu

Helikopter Turu

Placeholder Image

Helikopter Turu

Trabzon'un Çaykara ilçesindeki dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl' de yerli ve helikopter turu sayesinde doğa harikasını havadan da görme fırsatını yakalayacak.

5 yolcu kapasiteli helikopterler, belde merkezindeki pistten havalanıp, yolcularına Uzungöl'ü havadan gösterdikten sonra civardaki yaylaların üzerinde tur atıp Uzungöl'e dönmektedir.

Mehmet İnan, "Beldede hizmetleri farklılaştırmak, alternatif arayan ziyaretçilere yeni fırsatlar sunmak için helikopter turlarını başlattık.

Yöremiz, doğal yapısıyla sadece Doğu Karadeniz'in değil Türkiye'nin de önemli turizm merkezlerinden biri. Bu güzelliklerin havadan da görülebilmesi için böyle bir fikir aklımıza geldi. Uzungöl gökyüzünden çok güzel ve farklı görünüyor.

Bir çok alternatif turumuz var. 7 dakikalık kısa programda Uzungöl'ün üzerinde uçma ve fotoğraf çekme imkanını sunuyoruz. Yayla gezisini de kapsayan geniş turumuz da var.

Ayrıca yaylada 1 saat konaklamalı turumuzu da müşterilerimizin seçimine sunuyoruz.

Helikopter pilotu Zafer Yılmaz ise, Uzungöl'e turizm konusunda katkıda bulunabilmek amacıyla geldiklerini belirterek, "Kış aylarında kayak faaliyeti için Uzungöl ve Ayder Yaylası'nda bulunduk.

Yaz aylarıyla birlikte buranın doğal güzelliklerini, yayla bölgelerini yöreye gelen turistlere göstermek, tanıtmak amacıyla Uzungöl'de kalacağız ve yaz boyu hizmet vereceğiz. Çeşitli paket turlarla yörenin güzelliğini havadan görmek isteyenlere seçenek sunuyoruz" diye konuştu.